Останні новини

Відпустка працівникам, що мають дітей, надається, якщо є хоч один відпрацьований день

Коли у працівника виникає право на таку відпустку?
Додаткова вiдпустка працiвникам, якi мають дiтей або повнолiтню дитину-iнвалiда з дитинства пiдгрупи А I групи, передбачена ст. 19 Закону "Про вiдпустки" та 182-1 КЗпП i не належить до категорiї щорiчних вiдпусток. Але надається вона за певний календарний рік. Адже зазначені категорії працівників мають право щорічно на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
При цьому, на відміну від щорічної основної відпустки, така додаткова відпустка надається повної тривалості незалежно від того, чи відпрацював працівник у роботодавця цілий рік.
У листі від 25.02.2015 р. №76/13/116-15 Мінсоцполітики вже зазначало, що така відпустка є соціальною і надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини, до чи після. Працівник також не втрачає право на неї в році смерті дитини або досягнення нею граничного віку для її надання. Але право на неї має лише людина, яка працює. Тому реалізувати своє право на використання цієї відпустки вона може за умови, якщо на день початку відпустки має стаж роботи в рахунок року, за який просить надати їй відпустку, тривалістю хоча б один день.
Що вважати за «стаж роботи», який дає право на таку додаткову відпустку?
Закон «Про відпустки» норм щодо цього не містить. Отже, Мінсоцполітики трактує ситуацію на свій розсуд.
З одного боку, Мінсоцполітики говорить про те, що право на таку відпустку не залежить від відпрацьованого часу – головне, щоб претендент працював. Зокрема, робота працівника на умовах неповного робочого часу не може бути підставою для зменшення тривалості такої відпустки.
З іншого боку, під «працює» в цьому випадку Мінсоцполітики має на увазі не перебування у трудових відносинах, а буквально – наявність у працівник хоча б одного фактично відпрацьованого робочого дня!
Саме тому Мінсоцполітики наполягає: період перебування у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною не зараховується до стажу роботи, що дає право на зазначену соціальну відпустку. А за календарні роки, у яких працівниця не відпрацювала жодного дня через перебування у таких відпустках, вона немає права на додаткову відпустку на дітей.
Наприклад, якщо жінка після народження другої дитини (набуття права на таку відпустку) ще не приступала до виконання своїх трудових обов'язків та не відпрацювала жодного робочого дня, а оформила щорічну відпустку, на думку Мінсоцполітики, права на додаткову соціальну відпустку вона немає.
                                      Державний інспектор Ю.В. Гайчук

Допуск до роботи новоприйнятого працівника

Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, перевірку знань з охороні праці, забороняється. Зрозуміло, що це стосується й осіб, які приступають до роботи після укладення трудового договору
Держпраці у нагадує, що трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати певну роботу та правила внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язуються виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені колективним договором і угодою сторін.
Тому формулювання поняття «до початку роботи» у будь-якому випадку означає заборону допускати працівника до виконання роботи відповідно до трудового договору до того, як будуть виконані вимоги ст. 29 КЗпП. У ній вказано, що до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов'язаний:
1) роз'яснити працівникові його права і обов'язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги та компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
2) ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
3) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
4) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.
Коли працівник своїм підписом засвідчує факт ознайомлення з зазначеними умовами, доцільно запропонувати йому окремо підписом на посадовій інструкції підтвердити факт ознайомлення з посадовою інструкцією.
Є такі роботодавці, які користуються можливістю доручити працівникові виконання обов'язків, що виходять за межі спеціальності, кваліфікації або посади, для роботи за якими приймається працівник. За таких умов ознайомлення з посадовою інструкцією при прийнятті на роботу під розписку буде виключати спори про зміст трудової функції працівника. На відміну від правил п. 4 ст. 29 КЗпП, правило п. 1 додержується далеко не завжди. Тому до початку роботи працівник має повне право задати ті питання, які стосуються його подальшої роботи та особистої безпеки при виконанні посадових обов'язків.
Слід нагадати, що згідно зі ст. 20 Закону «Про охорону праці» допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, перевірку знань з охороні праці, забороняється. Зрозуміло, що це стосується й осіб, які приступають до роботи після укладення трудового договору.
                                                     Державий інспектор Ю.В. Гайчук

Відзначили День Перемоги

       9 травня голова районної ради Сергій М’ялківький взяв участь у мітингу-реквіємі з нагоди  відзначення 73-річниці Перемоги у Другій Світовій війні. Вшанувати подвиг українського народу, віддати шану всім борцям проти нацизму та загадати про загиблих воїнів і жертв війни прийшли ветерани Великої Вітчизняної війни, діти війни, школярі, трудові колективи, громадськість району.

       Голова районної ради висловив слова подяки усім, хто врятував честь, свободу і незалежність України, хто на фронті і в тилу, в партизанських загонах і підпіллі наближав День Перемоги, хто в важкі повоєнні роки відбудовував країну з руїн.

      Зі словами вітання до присутніх звернулися також міський голова Анатолій Душко, Баранівський районний військовий комісар Олександр Безродний, депутат районної ради Іван Цимбалюк, керівник відокремленого підрозділу «Обласна спілка учасників та ветеранів АТО «СХІД» в м.Баранівка та Баранівському районі Віталій Сігнаєвський.

       На мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих солдатів та взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника воїнам-визволителям.

       По завершенню мітингу на всіх  чекав святковий концерт, підготовлений самодіяльними колективами районного Будинку культури.

пер6

пер5

пер4

пер3

пер2

пер1

 

Ви тут: Головна