Громадське обговорення законопроєкту "Про внесення змін до конституції України" (щодо децентралізації влади)

У великому зала районної ради відбулися громадські обговорення проєкту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" за участю районної ради, структурних підрозділів РДА, Баранівської ОТГ, в.о. старост, селищних голів та громадськості. Доповідачем по законопроєкту була заступник голови районної ради Тетяна Кравчук.

Нагадуємо норми статтей 1,2 Конституції України.Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.Суверенітет України поширюється на всю її територію.Україна є унітарною державою.Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Тому зміни,які вносяться до Основного Закону мають забезпечити вимоги цих статей.

Після тривалого обговоення були прийняті відповідні пропозиції , які надаємо для ознайомлення .

1. Громадськість важає недоцільним створювати окружні ради та виконкоми цих рад. Найбільш раціональним є існування дворівневого місцевого самоврядування: первинний – громада, вторинний – область. Це відповідає реальним повноваженням і дасть змогу раціонально використовувати кошти місцевих бюджетів, уникнувши зайвих видатків на апарати цих органів ( ст.118,133,140,141).
2. У ст.142 діючої Конституції України є пункт, де зазначено, що «держава фінансово підтримує місцеве самоврядування».У законопроекті 2598 такий пункт виключено, натомість вводиться поняття забезпечення державною «співмірності фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування». На даний момент делеговані державною повноваження ( освіта, медицина, соціальний захист) далекі від поняття співмірності, а створюють додаткові навантаження на місцеві бюджети. На думку громадськості,присутній на обговоренні, в ст.142 має бути чітко розмежовано повноваження ОМС та держави, порядок їх фінансування, а не загальні фрази.
3. Щодо повноважень префектів, визначених у ст.144 законопроекту висловлена думка, що їх потрібно переглянути. Громадськість погоджується із нормою зупинення Президентом України акту громади чи голови громади, але лише за поданням префекту області і в разі створення таким документом загрози суверенітету, територіальної цілісності чи загрозу національній безпеці. У п.2 ст.144 зазначено, що префект може призупинити «будь-яку дію органу і посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України» з одночасним зверненням до суду. Громадськість вважає це прямим втручанням у діяльність органів місцевого самоврядування. Згідно ст. 140 Констититуції України громада є первинним органом самоврядування і виступає безпосередньо від імені народу. Відповідно зупиняти її дії і рішення має лише суд,який приймає рішення іменем України. В час, коли повноваження правоохоронних органів значно звужені , заснування нового інституту виконавчої влади для повного контролю над ОМС може розцінюватися як централізація, а не децентралізація .
4. В Парламенті зареєстровано законопроєкт 2040 «Про засади адміністративно-територіального устрою», який є логічним продовженням завершення процедури децентралізації в країні. Однак норми цих двох законопроєктів не відповідають один одному, що необхідно врегулювати. Крім того, відсутні законопроекти «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах самоврядування», «Про префектів», які відповідали б реформі децентралізації.

обго

обгов

об

 

 

гром

гром3

гром2

гром

гром

Заступник голови районної ради взяла участь у нараді з питань реформування медицини

Що варто знати про госпітальні округи та які лікарні стануть опорними – впровадження чергового етапу медичної реформи обговорив 14 лютого голова обласної ради Володимир Ширма на нараді з керівниками районних рад.

Очільник депутатського корпусу зазначив, що створення єдиного госпітального округу в області має передусім гарантувати пацієнтам своєчасний доступ до спеціалізованої медичної допомоги.

«Головне завдання госпітального округу – забезпечити надання жителям області якісної медичної допомоги. Водночас це має сприяти раціональному та ощадливому використанню бюджетних коштів, зокрема щоби в районах не було лікарень зі схожими функціями, і вони не простоювали порожніми. Як місцева влада, ви маєте проводити роз'яснювальну роботу серед населення щодо реформи, пояснювати, доводити до людей, що вони не залишаться без медичної допомоги», - наголосив Володимир Ширма.
Про функціонування єдиного госпітального округу на Житомирщині та визначення опорних лікарень розповів місцевим самоврядцям директор комунального некомерційного підприємства «Обласний центр громадського здоров'я» Олександр Зарицький.

«У Житомирській області було створено 4 госпітальні округи, але наприкінці минулого року Уряд ухвалив рішення про створення у кожній області одного госпітального округу — для оптимізації мережі медичних закладів. Наразі в області визначено 7 опорних лікарень, але за Методикою формування мережі опорних лікарень їхня кількість може зміниться, оскільки не всі, можливо, відповідатимуть встановленим вимогам. До того ж лікарні мають отримати ліцензії на ведення медичної практики та до 28 лютого украсти контракти з Національною службою здоров'я України, і ті, хто цього не зроблять, можуть не бути опорними», - розповів фахівець.
Після обговорення вказаного питання, голова обласної ради зазначив, що порівняно з іншими областями Житомирщина має недостатню кількість опорних лікарень.

«Загальна кількість багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування у госпітальному окрузі визначається з розрахунку загальної кількості населення, яке проживає у госпітальному окрузі. Обласна влада розуміє, що для Житомирської області 7 опорних лікарень – це замало. Тому будемо звертатися до Кабінету Міністрів України з пропозицією добавити кількість опорних лікарень, врахувавши коефіцієнт густоти населення та відстань для обслуговування населення», - сказав Володимир Ширма і, підсумовуючи нараду, зазначив, що люди будуть іти в ті лікарні, де найкращий рівень обслуговування, і тому медичним закладам доведеться боротися за пацієнтів.
Варто зазначити, що до опорних закладів охорони здоров'я відносяться комунальні та державні заклади охорони здоров'я, функціональні потужності та об'єм медичної допомоги яких відповідають або можуть бути підвищені для визначення їх багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування першого або другого рівня; інші заклади охорони здоров'я, які надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу і визначаються з урахуванням пріоритетів розвитку сфер охорони здоров'я, затверджених МОЗ.

Опорна лікарня має відповідати наступним вимогам : доступність закладів для пацієнтів, зокрема шлях до лікарні у межах не більше 60 хвилин проїзду автомобільним транспортом; безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини; своєчасність доступу до медичної допомоги; економічна ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів; обов'язкова наявність відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги; належне робоче навантаження; відповідний об'єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги тощо.
Участь у нараді взяла заступник голови Баранівської районної ради Тетяна Кравчук.Інформація взята із сайту Житомирської обласної ради https://zt.gov.ua/index.php

yfh

кравч

Вітаємо з перемогою нашу зумлячку Марію Шрамко!

Наша талановита землячка Марія Шрамко здобула золото кулінарної олімпіади 2020, яка проходила з 16 по 19 лютого у Штутгарті (Німеччина).

Марія Шрамко - професійний кондитер, родом з села Смолдирів Баранівського району Житомирської області, нині проживає в Ісландії, має 9 золотих нагород чемпіонату світу з кондитерського мистецтва. А 19 лютого 2020 отримала найвищий бал та свою другу медаль Олімпійських ігор з кулінарії.
Щиро бажаємо пані Марії міцного здоров'я,натхнення у її цікавій роботі та вдячності від людей! Пишаємося Вами!

87129791 2964201660290739 6505907178832920576 o

Графік засідань комісій до 31 сесії

Графік засідань постійних комісій до 31 сесії тут

Розпорядження про скликання 31 сесії районної ради

УКРАЇНА
БАРАНІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Розпорядження
ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ

від 07 .02. 2020 року № 6/О-01-03

Про скликання тридцять першої сесії
районної ради VІІ скликання

Відповідно до ст.46 Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні'' скликати тридцять першу сесію районної ради сьомого скликання 06.03.2020 року о 10.00 год. в залі засідань районної ради.

На розгляд ради вносяться такі питання:

1. Звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Баранівського району за 2019 рік та делегованих радою повноважень.

2. Про соціальний захист жителів Баранівського району.

4. Питання комунальної власності.

5. Різне.

На сесію ради запросити депутата обласної ради, голову, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, міського, селищних, сільського голів, керівників підприємств, організацій, установ та громадських організацій району, представників політичних партій та засобів масової інформації.

Голова районної ради С.С.М'ялківський

Підготовка до Форуму підприємництва

Сьогодні у кабінеті голови райдержадміністрації І.Туровського за участі заступника голови районної ради Т.Кравчук, спільно із Баранівським міським головою А.Душком проведено засідання оргкомітету щодо підготовки до проведення першого Форуму підприємництва Баранівської ОТГ, який відбудеться 21 лютого о 10.00 у м. Баранівка (міський Будинок культури). Участь взяли також керівник проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу» Баранівської міської ОТГ О.Загорська, начальник Баранівського відділення ДПС В.Сушко, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації М. Ковбан, начальник Баранівського відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ М.Стецюк, начальник Баранівської філії центру зайнятості О.Загорський, головний спеціаліст відділу фінансів РДА Л. Хіміч, представників банківських установ м. Баранівка. Мета форуму – налагодження контактів та довіри між місцевою владою та бізнесом з метою створення сприятливих умов для розвитку та зростання місцевих підприємців.
Визначено відповідальних осіб за організацію заходу, вирішено запросити всіх підприємців, які зареєстровані у Баранівському районі, обговорено програму Форуму.
Представникам банків, ДПС, Баранівській філії центру зайнятості запропоновано презентувати під час Форуму свої програми та пропозиції, що стосуються кредитування, розвитку, обслуговування бізнесу, оподаткування, законодавства. Також звернули увагу на інформування під час Форуму підприємців щодо отримання грантів на розвиток бізнесу.

Привітання довгожительці Марії Дорофіївні Мазур

Голова Баранівської районної ради Сергій М'ялківський разом з головою Баранівської РДА Іваном Туровським, секретарем районної ради ветеранів Володимиром Кундельським привітали з Днем народження найстарішу мешканку Баранівського району Марію Дорофіївну Мазур, якій цьогоріч виповнилося 102 роки.

Відбулася робоча нарада щодо виконання планових показників райбюджету та бюджетів селищних рад

4 лютого у кабінеті голови РДА відбулася нарада за  участю керівництва райдержадміністрації та районної ради, голови Кам'янобрідської селищної ради Костінського В.А. та  секретаря Першотравенської селищної ради Піщанецької Л.О., бухгалтерів цих рад, завідувачів ЗДО цих селищ. Також на нараді була присутня начальник УДК в Баранівському районі В.Д.Починок , начальник відділу освіти,культури, туризму,молоді та спорту РДА Осіпчук В.В. та його заступник Олійник Н.П., головні спеціалісти фінансового управління Хіміч Л.В., Сус О.В.

Присутні керівники склищних рад озвучили нагальні питання.

Це і завершення ремонту пральні та оплата за нього у ЗДО "Лісова казка" , відсутність ветеринарного лікаря у смт.Кам'яний Брід, необхідність оформлення документів на земельні ділянки на території бувшого фаянсового заводу, а також дотримання підприємцями законодавства, сплата орендної плати за землю ПАТ "ПЗЕТФ".

Керівництво району наголосило, що керівники селищних рад мають докласти максимум зусиль для наповнення бюджетів очолюваних ними рад та оптимізацію витрат відповідно до планових показників доходів.

 

 

 

Відбулося засідання Спостережної ради КНП "Баранівська ЦРЛ"


29 січня за участю голови районної державної адміністрації І. Туровського, заступника голови районної ради Т. Кравчук, Баранівського міського голови А. Душка, його першого заступника Н. Кокітко відбулося перше засідання Спостережної ради КНП «Баранівська комунальна центральна лікарня».
Із 16 членів спостережної ради присутніх було 14. Також присутні були завідувачі відділень і лікарі, які приймали активну участь в обговоренні.
Головною спостережної ради обрано Кокітко Н.В., заступником - Лісовського В.Й. (Довбиська ОТГ), секретарем – Дем'янюк О.Ю.
Головний лікар КЦРЛ Шатровський І.В. ознайомив присутніх із заходами, які були проведені в результаті підготовки до отримання ліцензії на медичну практику в процесі реформування. Рівень готовності 81% і це непоганий результат. Подано документи на отримання ліцензії.
Із 27 доступних пакетів медичних послуг лікарня подається на 24, а це означає, що на всі діючі відділення. Єдиною проблемою, яка є на сьогодні - це відсутність лікаря неонатолога у пологовому відділенні. Через це пакет медичних послуг на пологове відділення може бути не підписаний.
Для забезпечення повноцінної роботи з 1 квітня 2020 року (придбання медикаментів, обладнання) лікарні необхідно близько 1 млн.грн. У результаті домовленості цю суму вирішено розділити між громадами в процентному відношенні до кількості населення. Математично це виглядає так: 73% - Баранівська ОТГ, 9% - Довбиська ОТГ, 5,8% - Дубрівська ОТГ, 10,8 % - бюджети Баранівського району, Першотравенська, Кам'яного Броду.
Наступним питанням було обговорення структури КНП «Баранівська КЦРЛ». Членам спостереженої ради було запропоновано опрацьовану структуру всіх відділень, яка передбачає їх об'єднання між собою. Проте всі відділення зберігаються. Єдина пропозиція про можливе скорочення пологового відділення у разі відсутності неонатолога не була підтримана спостережною радою. Члени спостереженої ради доручили керівництву Баранівської міської ради та КПН «Баранівська КЦРЛ» зустрітися із лікарем, яка може виконувати цю роботу. За результатами цієї зустрічі спостережна рада збереться на чергове засідання, щоб проголосувати за структуру. Саме тоді і буде прийняте остаточне рішення щодо подальшого функціонування пологового відділення, адже лише після вирішення питання із лікарем неонатологом, буде зрозуміла структура реформованої лікарні, розташування відділень.
Також в результаті змін в структурі запропоновано до скорочення 47 посад, зменшення ліжкомісць з 145 до 105, скорочення сторожів та кухарів. В результаті обговорення спостережна рада не погодила скорочення сторожів, а рекомендувала внести зміни до їх посадових інструкцій. Стосовно кухарів, то їх залишиться лише 2.
Вирішено також питання доставки важкохворих до найближчих лікарень. Оскільки спеціалізовані медичні автомобілі є лише у екстреної допомоги, то доставкою хворих займатиметься ця установа, а КЦРЛ буде їй відшкодовувати вартість цієї послуги. Враховуючи вартість сучасного реанімобіля та стан доріг, таке рішення вигідно і лікарні, і пацієнтам.

Голова районної ради привітав із 95-річним ювілеєм жительку Баранівки

Учасний бойових дій Другої світової війни, жителька м.Баранівка Надія Мойсіївна Підпора відсвяткувала 95-річний ювілей. Вітаючи ювілярку, голова районної ради Сергій М'ялківський та заступник голови ради ветеранів Володимир Кундельський подякували за активну життєву позицію та побажали міцного здоров'я.

 

Ви тут: Головна Новини Новини