Звіт голови районної ради М’ялківського С.С. за період з листопада 2015 по грудень 2016 року

Звіт
голови районної ради М’ялківського С.С. 
за період з листопада 2015 по грудень 2016 року

                                                                                                                                                                   Шановні депутати ! Шановні запрошені! 
       Відповідно до підпункту 17 пункту 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як голова районної ради, вношу на Ваш розгляд звіт про свою діяльність за період  з листопада 2015р.   по грудень 2016р.
     Згідно рішення районної виборчої комісії до складу  депутатів  Баранівської районної  ради  VII  скликання  увійшли  34  депутата з 8 політичних партій,  це - 27 чоловіків і 7 жінок.  В районній раді створено та працює 5 депутатських фракцій.
 12 депутатів  цього скликання  обрані  до ради  вдруге  і  більше разів, із 34 майже половина були  депутатами  сільських, селищних та міської  рад нашого району. 21 депутат має вищу освіту. Це свідчить про те, що є певний досвід. Тому рішення приймаються виважено і обгрунтовано, в результаті жвавих дискусій та обговорень.
Для організації роботи ради  було затверджено Президію, до якої увійшли: голова районної ради, голови постійних депутатських комісій, керівники депутатських фракцій.
Протягом звітного періоду моя робота була спрямована на покращення соціального, економічного та культурного розвитку району  відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  інших нормативно-правових актів, а також  створення рівних і комфортних умов роботи кожного депутата.  
 Матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне, організаційне та правове забезпечення діяльності депутатського корпусу, постійних комісій  здійснював виконавчий апарат районної ради.
 Робота районної  ради у звітному періоді проводилась відповідно до затвердженого плану  роботи  та Регламенту роботи районної ради.
Для визначення своїх дій по співпраці з Житомирською обласною радою, міською, селищними та сільськими радами було схвалено тексти Угод про співпрацю. Таким чином було створено юридичне підґрунтя в координації нашої спільної праці на період нової каденції.
Відповідно до ст. 44, 72  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  районна рада  делегувала   18 своїх повноважень  Баранівській  районній державній адміністрації, у тому числі забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку відповідної території. Своєю чергою, районна державна адміністрація забезпечує взаємодію з органами самоврядування, виконання місцевих програм соціально-економічного розвитку, виконання місцевих бюджетів. Виконуючи ці повноваження, районна рада прийняла ряд важливих ініціатив районної державної адміністрації та на своїх пленарних засіданнях їх затвердила. Це дало змогу забезпечити стабільну роботу закладів освіти, медицини, виконання робіт щодо ремонту закладів культури, освіти та сільських доріг, яким у цьому році було приділено особливу увагу. В наш складний час, коли країна перебуває в умовах війни, в ході дискусій, консультацій, дебатів (інколи «гарячих») ми завершуємо цей рік з гарними результатами. Легко не було нікому, але завдяки злагодженій співпраці всіх гілок влади району, завдяки депутатському корпусу, всі сфери життєдіяльності району працювали стабільно.
    Основним завданням  голови районної ради є забезпечення підготовки сесій  ради і питань,  що вносяться на її розгляд, доведення рішень до виконавців,  організація  контролю за їх виконанням. У звітному періоді відбулося 7 засідань Президії  Баранівської районної ради, на яких розглядались плани підготовки і проведення сесій, затверджувався  порядок денний.
Згідно ст.46  Закону України «Про місцеве самоврядування  в Україні»  районна  рада  проводить  свою роботу сесійно. За звітний період проведено 8 пленарних  засідань  районної  ради, на яких розглянуто 198 питань, у тому числі:
- бюджетних – 20;
- з питань комунальної власності - 63 питання.
- затверджено  10 нових Програм та заслухано  8 інформацій про хід виконання діючих. 
Станом на 01.12.2016 року   у районній раді  перебуває на контролі 32  діючі Програми.
   Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно ознайомитися з необхідними матеріалами, що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради та попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій. На сайті розміщуються протоколи засідань постійних комісій та сесій районної ради. На пленарні засідання запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивному діалогу. Крім того на сайті у рубриці «Новини» висвітлюється інформація  про події в районі та районній раді.
  Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надавали постійні депутатські комісії, які готували і вивчали всі питання, що вносились на розгляд сесій. Все, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, сесійної роботи, виконавчого аппарату ради.
        В раді працює 5 постійних комісій, діяльність яких відіграє  надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності  роботи районної ради.  
     За звітний період проведено 45 засіданнь постійних депутатських  комісій, із них :
7–постійної комісії з питань агропромислового розвитку, промисловості, бізнесу та соціально-економічного розвитку району (голова Козеренко В.П.);
 6 – постійної комісії з питань захисту прав учасників АТО та сприяння вирішенню соціальних питань їх сімей (голова Цимбалюк І.І.);
9 –постійних комісій з питань законності, правопорядку, прав людини, регламенту та депутатської етики (голова Шлінчак П.М.),
7- комісій з питань охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення ( голова Ворощук С.А.)
Особливо хотілось би відмітити роботу постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності (голова Майданович С.М.), яка за звітний період провела 16 засідань.
Усі важливі питання діяльності органів місцевого самоврядування вивчались та обговорювалися на семінарах з головами та секретарями рад. Таких відбулося п’ять. Надавалась необхідна методична та організаційна допомога.
  Доброю традицією стало проведення районного конкурсу на кращий санітарний стан та благоустрій територій серед сільських та селищних рад. Однією з кращих у цьому конкурсі визначено Кашперівську сільську раду, голова якої Муравський Володимир Євгенович був нагороджений Грамотою обласної ради та цінним подарунком.
  Завдяки злагодженій роботі депутатів, райдержадміністрації, керівників підприємств, установ і організацій, районна рада працювала чітко, конструктивно, дотримуючись повноважень, які передбачені чинним законодавством України. Головним у нашій діяльності були питання формування, затвердження та контроль за виконанням районного бюджету, програми соціально – економічного та культурного розвитку району, надання допомоги найменш захищеним верствам населення, фінансування та забезпечення належної діяльності комунальних закладів (а це установи освіти, охорони здоров»я і культури та комунальні підприємства, утворені районною радою), ефективне використання майна спільної власності територіальних громад.
  У відповідності до положень Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у звітному періоді районною радою здійснювались повноваження з управління об’єктами спільної  власності територіальних громад сіл, селищ, міста району.
  Станом на 01.12.2016 року у спільній власності територіальних громад району знаходиться  39 об’єктів (школи, музей, бібліотека, заклади охорони здоров’я).У нас діє 3 комунальні підприємства : КП «Полісся, КП «Полісся-фарм», КП «Трудовий архів». Для забезпечення їх нормального функціонування було прийнято Програми підтримки Баранівського коммунального підприємства «Полісся- фарм» на 2016 – 2017 роки та КП «Полісся» Баранівської районної ради на 2016 – 2017 роки.
За рахунок договірних відносин, які були укладені, місцевий бюджет у 2016р. отримав від оренди:
КЦРЛ- 18 081 грн.
КП «Полісся-фарм»- 3000 грн.
Відділ освіти – 15 170 грн
Адмінбудинку районної ради – 11 758 грн.
Загалом за звітний період надійшло за орендну плату 48009 грн., що в порівнянні з 2015р. становить на 8009 грн. більше. ( на 20%)
   Враховуючи, що в ряді бюджетних установ не були передбачені кошти на сплату орендної плати, приймалися рішення сесії про встановлення пільгової ставки 1 грн. в рік. У цьому питанні ми пішли «на зустріч» 18 установам
( це відділи РДА, Пенсійний фонд, Рада ветеранів, Баранівський центр ПМСД, Трудовий архів).
На даний час у нас зареєстровано 76 діючих договорів оренди, з них 34 заключено у 2016р.
Питання передачі в оренду комунального майна вирішувались на конкурсній основі. Оголошення висвітлювалися на сторінках газети «Слово Полісся» та на офіційному сайті районної ради.
       На виконання Закону України  від  26.11.2015 року «Про внесення змін  до ст. 59  Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні» районною радою було запроваджено поіменне голосування, що дало змогу більш чітко зафіксувати позицію кожного депутата  при прийнятті рішень.  Результати поіменного голосування  оприлюднюються на офіційному веб-сайті  районної  ради.
       Згідно вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» нами зареєстровано та опрацьовано 8 таких запитів. З них: 1 письмовий від фізичної особи, решта надійшли електронною поштою від громадських організацій та засобів масової інформації.Термін розгляду запитів на інформацію не порушувався.
     Мною постійно ведеться робота по розгляду звернень громадян, яка здійснюється за двома форматами: особистий прийом громадян та робота з письмовими  зверненнями,  заявами, скаргами  відповідно до Закону України «Про звернення громадян». 
       За звітний період до районної ради надійшло 83 письмових заяв та 120 чоловік побувало на особистому прийомі. Слід відмітити, що  громадяни звертались до районної ради з різних питань. Це питання про  призначення і виплату соціальних виплат та пільг, організації пільгового перевезення, працевлаштування, земельні питання та інші. Від малозабезпечених верств населення надійшло 40 звернень з питання надання матеріальної допомоги, які згідно ст.7 Закону України «Про звернення громадян» були направлені за належністю райдержадміністрації. Всього за кошти районного бюджету станом на 13 грудня було виплачено допомогу 732 громадянам району на суму 390тис.500 грн. Контроль за своєчасним розглядом звернень здійснюється відповідно до діючого законодавства.
  Загальна кількість вхідної кореспонденції, що надійшла від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності склала 833, вихідної 450. Підготовлено та видано  309 розпоряджень, у тому числі:
- з  питань основної діяльності районної ради 135 та 41 з кадрових питань.
- з адміністративно- господарської діяльності – 87.
Щопонеділка з працівниками виконавчого апарату проводяться апаратні наради. 
     З метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією у виконавчому апараті  районної ради розроблено Антикорупційну програму Баранівської районної ради. Виконання зазначених заходів постійно контролюється керівництвом ради. Відповідно внесених змін до діючого законодавства в жовтні 2016 року мною подано електронну декларацію.
 Як голова районної ради, я постійно скеровую роботу на вирішення найактуальніших проблем району та раціональне використання бюджетних коштів,   фінансування i забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури. Хочу наголосити на тому, що ніколи не ділив депутатів за політичними вподобаннями і завжди готовий до конструктивного діалогу заради вирішення нагальних проблем нашого району та його жителів.
   Одним із дієвих інструментів роботи депутата є депутатський запит та депутатське звернення. За звітний період на сесіях районної ради таких було розглянуто  21. Всі питання розглянуті, надані відповіді в межах діючого законодавства. 
     Провівши аналіз роботи депутатів районної ради, можна вважати найбільш активними слідуючих: Шлінчак Петро Миколайович, Купинський Анатолій Йосипович, Ковальський Олег Володимирович, Савчук Василь Андрійович. Ці депутати найбільше звералися із депутатськими запитами та зверненнями.
Прийняли  участь в  роботі  усіх  пленарних  засідань  ради –
1.Більчук С.А.
2.Василюк С.А.
3.Ворощук С.А.
4.Ковальський О.В.
5.Козеренко В.П.
6.Нехрищенюк Т.О.
7.Нікітчин Г.Ю.
8.Осташевська Н.Ю.
9.Савчук В.А.
10. Строєв І.М.
11. Шевчук О.Ю.
12. Шинкарук В.І.
13. Шлінчак П.М.
14. Ященко В.І.
Були присутні на усіх засіданнях відповідної профільної комісії, членами якої вони є:
1.Осташевська Н.Ю.
2.Шевчук О.Ю.
3.Шлінчак П.М.
4.Ворощук С.А.
5.Півень В.В.
6. Нехрищенюк Т.О.
7.Нікітчин Г.Ю.
8.Козеренко В.П.
9.Семенець М.І.
         На найближчий час перед нами постають два основні завдання. Це спільно з  райдержадміністрацією, її управліннями  та відділами  розробити, і прийняти районний бюджет на 2017 рік та спланувати роботу районної ради. При цьому необхідно врахувати взаємовідносини у подальшій  роботі, особливо в сферах освіти, медицини, культури і соціального захисту населення  з Дубрівською, Довбиською  та Баранівською   об’єднаними територіальними громадами,  в яких уже відбулися вибори.        
       Кожен з нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі. Ми також повинні зрозуміти, що не може бути особистих амбіцій – має бути бажання працювати для людей, працювати для розвитку району. Тому наші дії – це, в першу чергу, забезпечення інтересів жителів територіальних громад.
       Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

Ви тут: Головна Документи Рішення 7-скликання 9 сесія Звіт голови районної ради М’ялківського С.С. за період з листопада 2015 по грудень 2016 року